آب کشت یا کشت هیدروپونیک چیست؟

با توجه کاهش کارایی روش‌های سنتی و پیشرفت تکنولوژی در حوزه کشت محصولات کشاورزی، امروزه سعی بر استفاده و بهره وری از سیستم های نوین در کشاورزی می باشد. سیستم های جدید کشت، علاوه بر تولید محصولات با کیفیت ‎تر و بیشتر در یک بازه زمانی کوتاه مدت، نیاز به مصرف آب کمتری دارد. که مجموعه این امتیازات و دیگر ویژگی های این روش باعث تمایل به استفاده از این روش به خصوص جهت تولید علوفه هیدروپونیک شده است.

در صورت نیاز به هرگونه اطلاعات تکمیلی در زمینه علوفه هیدروپونیک، قیمت خرید تجهیزات و دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک می توانید از طریق شماره های زیر با کارشناسان متخصص ما در ارتباط باشید.
۰۵۱۴۲۲۳۹۵۷۱و ۰۹۱۲۴۴۷۸۱۷۹

کشت به روش هیدروپونیک یا آب کشت روشی جدید برای تولید محصولات کشاورزی می باشد. همانند: خیار، گوجه‌فرنگی، کلم، کاهو، هندوانه، اسفناج، انواع فلفل‌ها، بادمجان، گل‌ها و گیاهان زینتی همانند ارکیده، در بعضی مناطق موز، هویج، لوبیا سبز، تربچه، چغندر و تولید انواع گیاهان علفی جهت تغذیه دام می باشد.

دستگاه علوفه هیدروپونیک

سیستم های تولید علوفه هیدروپونیک در حقیقت یک اتاق کشت به روش هیدروپونیک می باشد. که تمامی پارمترهای مورد نیاز رشد گیاه در ان به صورت اتوماتیک کنترل می شود. برای تولید علوفه تنها کافی است بذر جو پس از شستشو و خیسانده شدن وارد سینی های کشت شود. و پس از دوره کشت ۶ الی ۷ روزهمحصول اماده برداشت می شود. و می توانید به مصرف دام خود برسانید. در این سیستم ها نیازی به نورخورشید نمی باشد. و تامین نو به وسیله پنل های نور رشد گیاه تامین می شود. این سیستم ها به صورت طبقاتی اجرا می شود و بیشترین سطح کشت را ایجاد می کند. به طوری که در سیستم های سیار در ۳۶ متر مربع فضا قابلیت تولید روزانه ۱ تن علوفه تازه می باشد.

بذر علوفه هیدروپونیک

بذر مورد استفاده در علوفه هیدروپونیک معمولا بذر جو می باشد. بذرهای گندم و ذرت هم قابل استفاده می باشد اما بذر جو کیفیت و بازدهی بالاتری را نسبت به سایر بذرها دارا می باشد.

جهت مشاوره و خرید دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک سبز پلاس با شماره های زیر تماس بگیرید:۰۹۱۲۴۴۷۸۱۷۹-۰۵۱۴۲۲۳۹۵۷۱

سخن پایانی

برای دامداری موفق و تولید لبنیات با کیفیت، باید دام ها به طور مرتب با علوفه سبز و با کیفیت تغذیه شوند.

تولید این علوفه در مقابل تولید علوفه سنتی از طریق کشاورزی گزینه بسیار بهتری می باشد.زیرا به سرعت رشد می کند، حاوی مقدار زیادی مواد مغذی است. و مهمترین نکته اینکه حیوانات خوردن علوفه هیدروپونیک را دوست دارند.

در صورتی نیاز به هرگونه اطلاعات تکمیلی در زمینه علوفه هیدروپونیک، قیمت خرید دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک می توانید از طریق شماره های زیر با کارشناسان متخصص ما در ارتباط باشید.
۰۹۱۲۴۴۷۸۱۷۹-۰۵۱۴۲۲۳۵۹۷۱

سبز پلاس به فردایی سبز می اندیشد.

تجهیزات علوفه هیدروپونیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *