فلاور باکس همان گلدان یا جعبه ی گل در زبان فارسی است که البته در مدل هایی متفاوت تر و جالب تر قابل عرضه و طراحی می باشد. می توان از فلاور باکس ها در بخش های مختلفی از خانه و حتی یه عنوان بخشی از یک فضا استفاده کرد.

 

بیشتر در مکان هایی که فضا کم است از فلاور باکس ها استفاده می کنند. پاسیو، کنار پنجره، تراس، آلاچیق، پشت بام، کنار راه رو ها و روی پلکان ها بخش هایی از ساختمان ها هستند که بیش تر در این قسمت ها شاهد قرار گیری فلاور باکس ها می باشیم. البته در مبلمان شهری هم ما شاهد استفاده از فلاور باکس ها در بخش های مختلف مثل میدان ها، پارک ها، پیاده رو ها و… هستیم.

 

متریال های مختلف برای ساخت فلاور باکس

فلاور باکس ها را با متریال های مختلفی همچون پلاستیک، پلی اتیلن، سفال و بتن می توان ساخت، اما زیبایی فلاور باکس های چوبی چندین برابر است چون چوب به دلیل طبیعی بودن، حس بهتر و زیبایی چشمگیرتری را ایجاد می کند و باعث به وجود آمدن فضایی خارج از حالت سیمانی و بی روح فضاها ها می شود.

 

 

فلاور باکس ها برای کشت اکثر گیاهان مناسب هستند. حتی می توان به کشت سبزیجات ریشه داری مانند جعفری و گشنیز پرداخت. هر چقدر عمق فلاور باکس شما بیشتر باشد و زهکشی بهتری داشته باشد می توان گیاهان را بهتر در آن پرورش داد.  حتی با توجه به سایز فلاور باکس خود می توانید در آن درختچه هایی مثمر یا تزئینی کاشت کنید.

 

فلاور باکس ها به راحتی قابل جا به جایی و حمل و نقل می باشند. آن ها در ابعاد و اندازه و رنگ های مختلفی موجود هستند. شما می توانید با توجه به دکوراسیون فضای خود، انتخابی مناسب داشته باشید. استفاده از فلاور باکس ها نه تنها فقط به منظور کاشت گیاهان در آن بلکه به عنوان یکی از وسایل تزئینی زیبا در دکوراسیون محل محسوب می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.