فلاور باکس از دو کلمه ی فلاور به معنای گل و باکس به معنای جعبه تشکیل شده است. فلاور باکس ها به عبارتی جعبه های نگهداری گل هستند که در گذشته به صورت ثابت طراحی می شدند و بیشتر گل های شاهسپند و شمعدانی در آن ها کاشته می شد. اما امروزه ما شاهد طرح ها و سبک های بی شماری در طراحی آن ها هستیم که باعث ایجاد تحولی شگرف شده است.

 

انواع فلاور باکس ها از نظر جنس

فلاور باکس سنگی: فلاور باکس های سنگی دارای پیشینه ی زیادی هستند و معمولا به صورت ثابت و در فضاهای پر تردد مثل خیابان ها مورد استفاده اند.

 

Flower Box Types

فلاور باکس سفالی: سفال از قدیم ماده ی اصلی ساخت گلدان ها بوده است به سبب تراوش پذیری زیاد آن در هنگام تولید این باکس ها از لعاب برای پوشش سفال استفاده می کنند.

 

Flower Box Types

فلاور باکس چوبی: برای استفاده از باکس های چوبی باید در داخل آن ها حتما از یک ظرف ضد رطوبت استفاده کرد. چوب هایی مثل ساج برمه ای، بلوط، ایروکو برای ساخت فلاور باکس ها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

 

فلاور باکس بتنی: قالب این باکس ها سنتی می باشد اما با استفاده از سیمان و میلگرد ساخته می شوند. این باکس ها را به روش های صنعتی و یا نیمه صنعتی می سازند. با استفاده از توری هایی در بین آن باعث شده تا وزن این فلاور باکس ها کم شود.

 

فلاور باکس های فایبر گلاس: این فلاور باکس ها از رنگ و رزین تشکیل می شوند و طرح های مختلفی دارند. با این که این فلاور باکس ها نسبت به نوع بتنی سبک ترند اما دارای مقاومت کمی می باشند.

 

فلاور باکس فلزی: باکس هایی ساخته شده از ورق فلزی می باشند. باید برای استفاده از آن ها حتما به آن رنگ کوره ای زد تا ضد زنگ شود.

 

فلاور باکس چوبی- فلزی: بدنه ی اصلی باکس ها چوبی بوده و شاسی نگه دارنده ی آن فلزی بوده که با زدن رنگ کوره آن را ضد زنگ کرده اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.