در همه ی افراد میل به طبیعت دوستی و گذراندن اوقات خود در دل طبیعت وجود دارد و  امری لذت بخش است. اگر بتوان با ایجاد فضایی در خانه یا باغ خود چنین احساسی را بازتاب نمود، قطعا خیلی مورد استقبال قرار خواهد گرفت. با ایجاد یک فضای سبز و آلاچیق شاید بتوان چنین کاری کرد.

 

مواد و مصالح برای طراحی آلاچیق

بهتر است آلاچیق ها را با سنگ و چوب بسازیم تا بیشتر بتوانیم طبیعت را در فضا تداعی کنیم. حتی اگر از مصالح دیگری همچون فلز در ساخت آلاچیق ها استفاده کنیم باز هم می توانیم با استفاده های جزئی از سنگ و چوب در کف و یا قسمت های دیگر باعث به وجود آمدن حس بهتری برای استفاده کننده شویم.

 

 

هماهنگی مصالح با مبلمان در طراحی آلاچیق

شما می توانید با ایجاد یک هارمونی و تنالیته و یا حتی استفاده و تکرار یک متریال در فضا به زیبایی و ایجاد حس خوب در آن کمک کنید. برای مثال اگر در ساخت آلاچیق خود از چوب استفاده می کنید، می توانید در انتخاب مبلمان و صندلی های خود به گونه ای عمل کنید که هماهنگی آن ها با چارچوب و کف پوش به زیبایی فضا بیافزاید.

 

می توانید برای سقف آلاچیق خود از مصالح سبک استفاده نمایید و فقط با انتخاب دیواره های ساده و کف پوش متفاوت فضایی دنج را ایجاد کنید. همچنین می توان در آلاچیق پیش ساخته خود از مبلمان و اثاثیه ی متفاوت بهره گرفت مثلا به جای استفاده از مبلمان ها و صندلی های رایج یا ایجاد سکو هایی برای نشستن از تاب های بزرگ که با پارچه های زیبا و مرتبط با دکوراسیون و هماهنگ با مصالح آلاچیق استفاده کرد.

 

اگر برای انتخاب و طراحی آلاچیق های پیش ساخته خود و یا گزینش مواد و مصالح آلاچیق ها نیاز به مشورت دارید. مشاوران ما می توانند شما را در این راستا راهنمایی کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.