– مشخص کردن میزان کود مورد نیاز. با توجه به استانداردهای موجود برای هر ۲۰ متر مربع خاک نیاز به ۱ لیتر کود می باشد. احتیاج به اندازه گیری های خیلی دقیق نیست و یک برآورد کلی با توجه به نیاز باغ کافی است. با توجه به دستورالعمل های روی کود ها می توان میزان کود را تخمین زد.
Fertilizer production seed lime agriculates

– کنجاله ی پنبه دانه. ۴ پیمانه کنجاله ی پنبه دانه برای تهیه ی این کود نیاز است. کنجاله ی پنبه دانه دارای ۷% نیتروژن است که باعث تغذیه ی بهتر گیاه می شود. این ماده به دلیل بالا بودن پروتئین آن بسیار مفید است. کنجاله با توجه به حجم زیاد و ارزان بودن آن بسیار مقرون به صرفه می باشد.
Fertilizer production seed lime agriculates

-آهک اضافه نمایید. ۱ فنجان آهک مورد نیاز است که شما می توانید آن را از بین آهک کشاورزی، گچ و دولومیت انتخاب کنید. اگر از هر سه نوع آهک استفاده نمایید، عملکرد گیاه بسیار بالا می رود. اما اگر می خواهید هزینه ی کم تری بکنید از یک نوع آن و ترجیحا دولومیت استفاده نمایید چون دارای منیزیم است.Fertilizer production seed lime agriculates

-تقویت کننده حاوی فسفر استفاده نمایید. برای بالا بردن فسفر می توان از پودر استخوان، سنگ فسفات و یا کود خفاش استفاده نمود. معمولا این پودرها به راحتی در فروشگاه های کشاورزی پیدا می شوند. تاثیرات این پودر ها بسیار چشمگیر و خوب می باشد. کود خفاش دارای فسفر و نیتروژن بالایی است و از بهترین کود های کشاورزی محسوب می شود اما گران می باشد. اگر امکان سرمایه گذاری زیاد را ندارید از پودر استخوان که مقرون به صرفه تر است استفاده کنید.
Fertilizer production seed lime agriculates

-پودر کلپ یا جلبک دریایی. برای تهیه ی مواد کم یاب مغذی و ضروری می توان از پودر کلپ یا جلبک دریایی استفاده کرد. پودر بازالت نیز مانند پودر کلپ عمل می کند و به گیاه در مقابل گرما، سرما، خشکسالی و.. کمک می کند.

Fertilizer production seed lime agriculates

-پخش کود بر روی زمین. باید قبل از کشت گیاه حداقل یک لیتر از کود را به خاک اضافه کرد. اگر خاک قویی ندارید از کود بیشتری در ابتدا استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.