گلخانه های خانگی در ابعاد کوچک به طوری که در حیاط و یا پشت بام و.. جای بگیرند ساخته می شوند که دارای طرح های مختلفی می باشند.

 

انواع طرح های گلخانه 

  • طرح گلخانه ی حلقه ای: برای ساخت این نوع گلخانه با توجه به منطقه ای که می خواهید پوشش دهید باید پایه های اصلی چوب را اندازه گیری کنید. می توان از لوله های سرباز PVC برای ساختار حلقه های این سازه استفاده نمود. برای استحکام سازه بهتر است لوله ها را با پیچ به چوب ها متصل نماییم. برای پوشش کلی گلخانه از پلاستیک استفاده نمایید. در نیز می تواند با چهارچوب چوبی و پوشش پلاستیکی باشد.

 

  • گلخانه محکم: این طرح گلخانه برای گلخانه ای با ابعاد کوچک می باشد. باید چوب ها را برش داده و برای پوشش بین آن ها از صفحات غیر شفاف و یا پلاستیکی استفاده کرد. ساختار اصلی را با صفحات راه راه می پوشانند.

 

  • گلخانه با قاب چوبی: طرحی برای ساخت گلخانه ها با ارتفاع بلند است. چوب های پایه را توسط میخ بهم وصل نمایید.

 

  • گلخانه کوچک: ابتدا باید چهارچوب های کناری را بسازید. چوب ها را با دریل سوراخ کرده و با پیچ به هم وصل نمایید. به همین صورت بقیه ی قسمت های گلخانه را بسازید. در را هم با قاب چوب درست نموده و در قسمت جلو قرار دهید.

 

  • طرح گلخانه ی ارزان: این گلخانه به شکل تونل است و قالب اصلی آن با چوب ساخته می شود. این گلخانه در بدترین شرایط آب و هوایی هم تا ۳ سال دوام دارد. برای شکل حلقه ای آن از لوله های PVC استفاده نمایید. پوشش این گلخانه از پلاستیک محکم است. برای قسمت در ورودی آن نیز بهتر است از پوشش پلاستیک استفاده نمایید.

 

برای ساخت و آگاهی از نحوه ی اجرای صحیح این گلخانه ها می توانید با کارشناسان متخصص ما ارتباط برقرار کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.