محاسبه قیمت علوفه هیدروپونیک

قیمت تمام شده علوفه هیدروپونیک به موارد زیادی بستگی دارد. انتخاب سیستم کشت مناسب و استاندارد، استفاده از بذر مناسب و با قوه نامیه بالا و استفاده محلول های غذایی استاندارد باعث تعیین قیمت تمام شده علوفه شما می شود.

انتخاب سیستم علوفه هیدروپونیک استاندارد باعث می شود که در کشت این محصول پارامترهای مورد نیاز گیاه به خوبی تامین شود. که این امر باعث ایجاد بالاترین بازدهی در محصول شما می شود. که سیستم های تولید علوفه هیدروپونیک سبز پلاس دارای بالاترین استانداردهای کشت علوفه می باشد.

اگر در کنار سیستم استاندارد شما بذر مناسب تهیه کرده باشید میانگین تولید علوفه هیدروپونیک بین ۱۰ تا ۱۲ کیلوگرم علوفه تازه به ازای هرکیلوگرم بذر می باشد.

به طور مثال اگر قیمت روز بذر جو ۹۰۰۰ تومان باشد. قیمت هرکیلوگرم علوفه تازه ۹۰۰ تومان و هرکیلوگرم علوفه تازه با هزینه های جاری بین ۱۰۰۰ تا ۱۱۰۰ تومان قیمت تمام شده خواهدداشت. که می تواند ۴۰ تا ۵۰ درصد از هزینه های تغذیه دام مجموعه های دامداری را کاهش دهد.

هزینه علوفه به روش هیدروپونیک

مزایای علوفه هیدروپونیک

 • افزایش ظرفیت تولیدات دامی
 • افزایش باروری و چند قلوزایی
 • افزایش وزن دام ها که سبب جلوگیری از کشتار آن ها قبل از رسیدن به وزن مطلوب می شود.
 • وجود علوفه تازه در تمامی فصول سال
 • صرفه جویی در مصرف آب
 • حفاظت از مراتع
 • قیمت تمام شده پایین و به صرفه علوفه هیدروپونیک

اما باید دانست که برای بهره مندی از این مزایا نیاز است که شرایط محیطی مناسبی را در اتاقک های کشت برای رشد علوفه های هیدروپونیک استفاده کرد.

مشخصات یک سیستم علوفه هیدروپونیک استاندارد:

نور مصنوعی با استفاده از لامپ های فلئوروسنت، تنظیم دما و رطوبت و همچنین تهویه ی مناسب با استفاده از روش های مختلف و با بهره گیری از سیستم های نوین و مختلف برای این امر لازم و ضروری است.

قیمت علوفه هیدروپونیک تمام شده نسبت مستقیم به نوع سیستم کشت دارد.

طبیعتا هزینه های اولیه برای راه اندازی این فضا ممکن است کمی گران به نظر برسد. اما باید دانست با توجه به بازدهی بالای این نوع کشت و همچنین تولید مداوم و همیشگی آن که با توجه به شرایط محیطی ایجاد کرده باعث می شود که علوفه دچار هیچ گونه آفت و بیماری نشود، سبب برداشت وسیعی از محصولات می گردد که این خود سوددهی قابل توجهی را برای کشاورز دارد.

قیمت علوفه هیدروپونیک بسیار مناسب و به صرفه بوده چرا که شما با کشت ۱ کیلوگرم بذر می توانید ۱۰ تا ۱۲ کیلوگرم علوفه در مدت ۶ الی ۷ روز برداشت نمایید.

برای آگاهی دقیق از هزینه های کشت علوفه به روش هیدروپونیک با کارشناسان ما ارتباط برقرار نمایید.

کاتالوگ سیستم های تولید علوفه سبز پلاس

قیمت علوفه هیدروپونیک- قیمت هرکیلوگرم علوفه هیدروپونیک چه قدر است؟ ایا علوفه هیدروپونیک صرفه اقتصادی دارد؟ سبز پلاس تولید کننده سیستم های کشت هیدروپونیک

3 دیدگاه در “قیمت علوفه هیدروپونیک

 1. مصطفي سليماني میگوید:

  باسلام واحترام
  لطفا مشخصات یک دستگاه با ظرفیت تولید ۳۰۰ کیلوعلوفه درروز رابا جدول هزینهای نگهداری وتعمیرات آنرا برایم ارسال فرمایید وبه سئوالات زیر بصورت واضح جواب دهبد.
  ۱.آیا جهاد کشاورزی برای خرید دستگاه های فوق وام یا سوبسید پرداخت مینماید .؟
  ۲.برای استاده ازتجهیز با مشخصات فوق نیاز به چند کارگر ماهر یا فنی میباشد؟
  ۳.آیا برای علوفه حاصله با این روش دستگاهی که قابلیت بسته بندی برای فروش آن داشته باشد وجود دارد؟
  باتشکر
  سلیمانی
  ۹۸/۴/۱۵

  • مریم فضلیانی میگوید:

   بله حتی در مناطقی که مراتع زیادی دارند برای استفاده در فصولی که علوفه وجود ندارد این دستگاه می تواند هزینه تغذیه دام را به طور چشمگیری کاهش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.